بازار مسکن در سال 99

گفت و گوی زنده اینستاگرامی

حسین اقدامی (نویسنده ، وکیل دادگستری و مشاور حقوقی در زمینه املاک و مستغلات ) و و دکتر مهدی کنعانی (مشاور سرمایه گذاری و مدرس دانشگاه تهران)

با موضوع : چشم انداز بازار مسکن در سال 99

زمان برگزاری: جمعه 22 فروردین 99 ساعت 21

بازار مسکن در سال 99

خلاصه صحبت های آقای کنعانی

اقتصاد ایران به دلیل پیوستگی کم رنگی که با اقتصاد جهان دارد آسیب کمتری را در شرایط موجود سال ۹۹ به دنبال دارد و این رکود اقتصادی تعمیق پیدا نخواهد کرد .
اقتصاد کشور در بخش کشاورزی و معدن نسبت به سایر قسمتها آسیب کمتری را شامل شده است.

در بخش صنعت نیز بخشی که در آن کالاها امکان ذخیره پذیری دارند آسیب کمتری را نسبت به بخشی که امکان ذخیره کالا نیست را شامل شده اند.

با توجه به اینکه بازار ملک عنوان بزرگترین بازار کشور بعد از بانک را دارا می باشد ، پیش بینی بازار مسکن در سال 99  این است که فارغ از هر وضعیتی در کشور ،به زودی به چرخه فعالیت و پیشرفت بر می گردد.

اما در حال حاضر پیشنهاد ما این است که بهترین فرصت برای خرید ملک می باشد و کسانی که در حوزه املاک فعالیت دارند از فروش خودداری نمایند.
پیشنهاد ما برای سرمایه گذاری در قسمت املاک در زمانی که ریسک بالایی در اقتصاد به وجود می آید ، خرید املاک در مناطق ییلاق ، در نقاطی که در اطراف شهر کمتر شناخته شده اند می باشد.

بیشتر بدانید  ریسک های قرارداد مشارکت در ساخت(قسمت اول)

منطقی که برای خرید ملک در سال ۹۹ ما از آن پیروی می کنیم این است که در خرید ملک خرید را اهرمی داشته باشیم ، بدین معنا که ملک را پیش خرید کنیم یا روی ملک مزبور وام دریافت کنیم و یا با رهن ملک را خریداری نماییم.

امروزه قیمت املاک تحت تاثیر قیمت دلار و طلا می باشد و بالا رفتن قیمت دلار در فضای مجازی مشخص قیمت ملک می باشد و تعطیلی همه ی بنگاه های املاک نیز تاثیری در قیمت املاک نخواهدداشت.

باید توجه داشت ملکی که در سال ۹۹ کلنگ میخورد درسال ۱۴۰۰_ ۱۴۰۱ به برداشت میرسد و با احتمال بالایی که در جایگزینی دولت اصولگرا و دولت اصلاح طلبان دارد ، رونق بالایی در بازار املاک در پیش خواهیم داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *